Strona Podkomisji KEP ds. IFŻK 
Wróć na stronę główną
Tu zapraszamy pustelnicy Skontaktuj się z nami...


Rekolekcje i Pielgrzymka Stanu Dziewic, Stanu Wdów oraz Pustelników
na Jasną Górę 2.XII.2023 r.

W sercu Kościoła

W XVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasną Górę wzięło udział 217 osób. Spotkanie odbyło się w Bastionie św. Barbary. Konferencję "W SERCU KOŚCIOŁA" wygłosił bp Jacek Kiciński CMF, Przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP.

Mszy Świętej o 11.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył i homilię wygłosił bp Jacek Kiciński CMF. Wraz z nim Mszę Świętą celebrowali nasi rekolekcjoniści: bp Arkadiusz Okroj z Pelplina i bp Wojciech Skibicki z Elbląga.

Po Mszy Świętej odbyło się spotkanie z Centrum Promocji IFŻK, które poprowadził bp Arkadiusz Okroj. Poruszono na nim sprawy bieżące:
- poinformowano o zmianie rzecznika Centrum Promocji IFŻK - funkcję tę przejęła Joanna Wenta OV (archidiec. gdańska); bp Arkadiusz Okroj podziękował też Elżbiecie Hurman OV za dobrą, pełną oddania 9-letnią służbę;
- poruszono problematykę przygotowania do życia pustelniczego;
- omówiono ogólnopolskie wydarzenia formacyjne planowane na rok 2024;
- zaproponowano, aby przyszłoroczna Pielgrzymka na Jasną Górę nie przerywała rekolekcji, ale odbyła się na ich zakończenie; zaplanowano ją na sobotę 30 listopada 2024 r. z możliwością rozszerzenia na piątek i niedzielę.

informacja Biura Prasowego JasnaGóraNews

Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra

30 listopada - 3 grudnia 2023 r.
REKOLEKCJE STANOWE

- Rekolekcje dla dziewic konsekrowanych poprowadził ks. Tomasz Rusiecki z diecezji kieleckiej, Przewodniczący Podkomisji KEP ds. IFŻK. Wzięły w nich udział 42 dziewice konsekrowane z 24 diecezji Polski oraz z Niemiec.

- Rekolekcje dla kandydatek do stanu dziewic poprowadzi bp Arkadiusz Okroj z diecezji pelplińskiej, członek Podkomisji KEP ds. IFŻK. Wzięło w nich udział 19 kandydatek do stanu dziewic z 12 diecezji Polski.

- Rekolekcje dla wdów konsekrowanych prowadził ks. dr Adam Wilczyński, WSD, Kielce. Wzięło w nich udział 95 osób z 26 diecezji.

- Rekolekcje dla kandydatek do stanu wdów prowadził bp Wojciech Skibicki z Elbląga. Wzięło w nich udział 35 pań.

- na XVIII Pielgrzymkę IFŻK na Jasną Górę dojechało jeszcze 15 dziewic konsekrowanych, 5 kandydatek do stanu dziewic i dwie osoby przygotowujące się do życia pustelniczego; razem było nas 217 osób.

Rozważanie Apelu Jasnogórskiego w czwartek 30 listopada poprowadził bp Wojciech Skibicki z Elbląga, prowadzący rekolekcje dla kandydatek do stanu wdów - transmisja na kanale Youtube Jasnej Góry.

Radiu Jasna Góra udzielili też wywiadów:
Anna Szadkowska OV (diec. gliwicka)
bp Arkadiusz Okroj (diec. pelplińska)
ks. Tomasz Rusiecki (diec. kielecka)

Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra