Strona Podkomisji KEP ds. IFŻK 
Wróć na stronę główną
Tu zapraszamy pustelnicy Skontaktuj się z nami...


We Wrocławiu, w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej,
w dniu 30 września 2017
odbyło się


SYMPOZJUM
poświęcone indywidualnym formom życia konsekrowanego


NAMASZCZENI DUCHEM ŚWIĘTYM - Realizacja charyzmatu dziewictwa i wdowieństwa w kontekście programu duszpasterskiego 2017/2018


Sympozjum rozpoczęło się o 9.00 Mszą Świętą w Archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela, której przewodniczył i homilię wygłosił JE O. Bp Jacek Kiciński CMF, przewodniczący Komisji KEP ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Wysłuchano następujących referatów:

  1. PROGRAM DUSZPASTERSKI JAKO DROGOWSKAZ FORMACYJNY W ŻYCIU WDÓW KONSEKROWANYCH
    ks. prof. PWT dr hab. Bogdan Giemza SDS (Wrocław).
  2. WYBRANE ASPEKTY CHARYZMATU DZIEWICTWA KONSEKROWANEGO W ŚWIETLE PISM ŚW. AMBROŻEGO, ŚW. HIERONIMA I ŚW. AUGUSTYNA
    dr Dorota Wawrowska OV (WT UMK, Toruń).
    tekst referatu

W sympozjum wzięło udział 130 osób: kilkunastu księży, 20 dziewic konsekrowanych, 52 wdowy konsekrowane oraz kandydatki i panie zaintersowane oboma stanami. Najwięcej osób przyjechało z archidiecezji wrocławskiej (24), poznańskiej (10), łódzkiej (9), diecezji opolskiej (8) oraz legnickiej, rzeszowskiej, świdnickiej i szczecińsko-kamieńskiej (po 7 osób). Obecne były też osoby z diecezji: częstochowskiej, elbląskiej, krakowskiej, warszawsko-praskiej, włocławskiej, kieleckiej, łowickiej, pelplińskiej, przemyskiej, warszawskiej, bydgoskiej, gnieźnieńskiej, kaliskiej, katowickiej, zielonogórsko-gorzowskiej, gliwickiej, tarnowskiej i toruńskiej.

Uczestnicy sympozjum zjedli obiad w Seminarium Duchownym. Po posiłku odbyły się spotkania w grupach stanowych, dające możliwość podzielenia się doświadczeniami i problemami związanymi z powołaniem do życia konsekrowanego w indywidualnej formie. Jest to ważny punkt programu, na który nie zostało niestety wystarczająco dużo czasu.

Na zakończenie Ks. Arkadiusz Okroj krótko przedstawił dotychczasową pracę Podkomisji. O. Bp Jacek Kiciński CMF podziękował prelegentom oraz wszystkim uczestnikom sympozjum i zakończył spotkanie modlitwą.

Sympzjum  Sympzjum  Sympzjum  Sympzjum
Sympzjum  Sympzjum  Sympzjum

notatka prasowa